Csorvás Plébánia, Gerendás Plébánia, Telekgerendási Katolikus Közösség

Honlapunk verses rovata itt található (kattintson az "itt" szóra).

A gerendási elsőáldozás és bérmálkozás képei itt találhatóak.

 

 

Szívesen küldünk értesítést túráinkról, nyitott programjainkról. A nehezen beazonosítható email címek tulajdonosai küldjenek pár sort a csorvaspleb@yahoo.com-ra.

 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Elfelejtettem a jelszót
 
Ótemető Csorvás
 
Csorvás
 
Idősek klubja Gerendás
 
Gerendás
 
Telekgerendás
 
Közösség
 
Plébánosok

1. Vinkler Ágoston 1913-1916

2. Fejér Imre 1916-1919

3. Lavatka József 1919-1939

Békésen született 1887-ben. Eredetileg váci egyházmegyés, 1914. július 1-gyel jött át egyházmegyénkbe. Gerendáson húnyt el 1939 november 20-án, a gerendási temetőben nyugszik.

(A plébános egészségi állapota miatt káplánok segítik munkáját: Dr. Pálmai József 1937-1938 és Buri János 1938-1939.)


Szatmáry Erzsébet (anyja Lavatka Erzsébet) és Wolf Vilmos esküvője, 1937, november, Gerendás. Jobb oldalon elöl Szatmáry Elek, bal oldalon Szatmáry László és Katalin, bal oldalról a harmadik Lavatka József atya.

 

4. Bulik János 1939-1940 (adminisztrátor)

5. Szegi József 1940-1950
1906. március 11-én született Szentesen. A teológiát Győrben végezte 1927-31 között, ahol 1931. június 13-án pappá szentelték. Kollégiumi tanulmányi felügyelő 1931-33 Debrecen. Káplán 1933-36 Nagyszénás, 1936-38 Csorvás, 1938-40 Újkígyós. Plébános: 1940-50 Gerendás. 1950-től nyugállományban. 1980-ban Budapesten, a XI. kerületben él, az Egyházmegye 1980-as jubileumi évkönyvében szerepel, tehát papként él.

6. Gobcsa Andor 1950-1951 (adminisztrátor)

7. Korompai János László 1951-1981
Gyulán született 1909 május 12-én. A teológiát Bécsben végezte 1929 és 1934 között, Bécsben szentelték 1934. július 15-én. Káplán: 1934.09.01-1936.07.15. Újkígyós. Kihelyezett káplán 1936.07.15-1937.09.01. Gyula-Szanatórium. Lelkész: 1937.09.01-1940.05.23. Gyula-Kórház. Kihelyezett káplán: 1940.05.23-09.13. Gyula-Szanatórium. Lelkész: 1940.09.14-1942.03.23. Gyula-Kórház. Káplán: 1942.03.23.-07.31. Gyula-Belváros, 1942.08.01.-1945.12.31. Gyula-Józsefváros. Hitoktató: 1946.01.01-1950.09.01. Gyula. Adminisztrátor 1950.10.01-11.29. Debrecen III. Egyházmegyei irodaigazgató 1950.11.29-1951.11.30. Debrecen. Plébános 1951.12.01-től Gerendáson. 1955-től püspöki tanácsos. Tudomásunk szerint az egyik gyulai temetőben nyugszik.

8. Szigeti István 1981-1991
1934. december 13-án született Békéscsabán. A teológiát 1962 és 1967 között végezte Szegeden, 1966. április 12-én szentelték Békéscsabán. Káplán 1967-70 Szarvas. Lelkész: 1970-től Komádiban. Plébános Gerendáson 1981-től haláláig.

Gerendáson húnyt el 1991. augusztus 15-én, a gerendási temetőben nyugszik.

1991-től Csorvás látja el (kivéve 2006-2008, ekkor Csanádapácáról)

 

 
facebook oldalunk

    

 
Szökik a perc, rohan az út, múlik a lét nyomtalanul,
 
Valami kell, a szavakon túl...
2018. Május
HKSCPSV
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
<<   >>
 
Időjárás

Hőtérkép

Felhőkép

 

Templompanoráma

(Segítség)

 
Szól a rádió?
 
Egyházi oldalak
 
Szívesen látjuk!
 
Lélektől lélekig
 
Itt élünk