(A csoport tagainak névtelen véleményét olvashatják. A programfelelős mindenkitől rövid írásos összefoglalót kért, a jó dolgokról és arról, amit nehezen éltek meg a résztvevők. Öt írásos vélemény érkezett, belőlük a szerkesztő csupán a véleményíró személyéhez köthető vonatkozásokat törölte.)
1. Jelenleg végzem a ..................... tanfolyamot. Érdekes volt számomra a pszichológiában tanultakat szemlélni Maslow piramisán keresztül a csoportszerveződés minden fázisát megélve. Pozitív élmény volt számomra a gyerekek látványa, amint a gazdagon terített asztalt körbe ülték és jóízűen falatoztak. Negatív élmény: az őszinteség, a szocializált magatartás és az alázat hiánya. Tanulság: a szervező a kezdeti gondolattól, keretektől hamar eltér, így közreműködésem nem elég hatékony. Mindent összegezve Istennek hála, hogy nálunk is működik a karitász. Bízok a csoport összerendeződésében és további önzetlen feladatorientált működésében. Kérem Isten áldását a csoport tagjaira és tevékenységükre.
2. Véleményem a karitász munkájáról. Szokatlan munkához fogtunk ami ismeretlen volt a csorvási lakosság szemében. Közös erővel szerintem sokat lépett előre a helyi karitász. Hajnali keléssel, sok fáradozással és odaadással végezte mindenki a rábízott feladatot. Hetekig kudarcok sorozata kísérte az önzetlen munkát, majd a jó Isten segítségével és áldásával meglett a fáradozás gyümölcse. Azok a kisgyermekek, akiket szeretettel láttunk minden étkezéskor, egy életen át meg fogják emlegetni, hogy milyen vendéglátásban volt részük és jószívvel gondolnak ránk. Nagy szó, hogy a szülőket meg tudtuk szólítani, akik gyermeküket elkísérve jöttek hozzánk. Ráadásul olyan gyermek is eljött, aki nem volt rászorulva a reggelire, mégis jól érezte magát ebben a közösségben. Összegezve az elért eredményeket, örvendezésre adnak okot, de a folytatás iránt kissé aggódom.
3. Élményt adott: 1. A kis reggeliző társaságból közösség lett a hónapok során. 2. A gyermekekben egy idő után bizalom ébredt a reggeliztetők és egymás iránt. 3. A reggeli beszélgetés a gyermekekre figyelés fontos lett mindenki számára. 4. A szentírási idézettel ("Mert úgy szerette Isten") beköszönő hálás gyermek és társai köszönő szava adott pozitív élményt. Negatívum: Nehezen viseltem a bizalmatlanságból eredő kezdeti alacsony számú megjelenést.
4. Jó: Először is gratulálok annak, Akinek a gondolatából kipattant a reggeliztetés. Az "Összefogás - Karitász hangjából" olvastam, hogy X személy már Y településen is kezdte a szociálisan rászorulók segítését. Nálunk úgy gondolom, nagyszerűen sikerült a gyerekek reggeliztetése. Az első bátortalan megjelenések után már úgy jöttek, mint haza. Jókedvűen, vidáman és ami a fontos, egyre többen. Szívesen fogadták a finom reggelit és a sok szeretetet, amit mi felnőttek adtunk Nekik. Csak örülni tudok, hogy ilyen jól sikerült, minden zavaró körülmény nélkül, jó összhangban telt el ez a rövid idő, amire a gyerekek és mi felnőttek is szívesen emlékezünk vissza. Jó volt a gyerekekkel lenni, jó volt egy kicsit újból "gyereknek" lenni köztük. Rossz: Kár, hogy a szülők nem értették meg, hogy miről van szó, és nem küldték a gyerekeiket még többen. Vélemény: Ha valamikor folytatnánk a reggeliztetést, csak így kell csinálni, ugyanott és ugyanígy.
5. "Vannak még csodák." Kis csoportban összefogva szolgálatkész asszonyok együtt élhették át a gondoskodás jó érzését. Adhattak önzetlenül gyerekek kis csoportjának szívet melengető testi és lelki táplálékot. Hetente háromszor reggelit, hogy jól induljon a nap, s jó szót, útravalót, hogy jól is folytatodhasson. Köszönet érte mindenkinek, aki dolgozott és részt vállalt belőle, külön köszönet Kiss-Antal Istvánné Katikának aki sokat szervezett és egyezetetett és T-nek, aki az egészet életre hívta és életben tartotta.
|